آموزش عیب یابی ماکروویو سامسونگ – بخش دوم

آموزش عیب یابی ماکروویو سامسونگ – بخش دوم

توسطکمالی | ماکروویو | 9دیدگاه

حل مشکل خاموش شدن ماکروویو سامسونگ در زمان کار
برای حل مشکل خاموش شدن ماکروویو سامسونگ در زمان کار لازم است بدانید، طراحی سیستم داخلی مایکروویو به گونه ای است که در صورت افزایش حرارت و دمای داخلی آن ترموستات موجب خاموش نمودن مایکروویو می شود. در بسیاری موارد خاموش شدن مایکروویو ها به همین دلیل است. موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

اگر از ماکروویو درون کابینت یا محفظه این چنینی استفاده می نمایید حتما فاصله استاندارد از سمت راست، چپ، بالا و پایین رعایت فرمایید. چرا که در صورت عدم رعایت این فاصله امکان تبادل دما و خنک نمودن ماکروویو با فن وجود نخواهد داشت.

در صورتی که از سه راهی یا سیم های رابط و محافظ لوازم برقی جهت اتصال ماکروویو به برق استفاده می کنید حتما از سلامت آن مطمئن باشید. جهت امتحان نمودن این موضوع ماکروویو سامسونگ را به صورت مستقیم به برق متصل نمایید اگر خاموش نشود می توان مطمئن بود مشکل از ماکروویو نیست.

حتما بخوانید :   عیب یابی ماکروویو - قسمت سوم

حل مشکل روشن نشدن گریل ماکروویو سامسونگ
جهت انجام تست به منظور حل نمودن مشکل روشن نشدن گریل ماکروویو سامسونگ لازم است یک ظرف را پر از آب نموده و داخل مایکروویو سامسونگ قرار دهید و آن را در حالت گریل روشن نمایید. در صورتی که المنت بالای ماکروویو که جهت گریل است روشن شد، به این معنا است که گریل ماکروویو بدون مشکل کار می کند. اگر پس از گذشت دو دقیقه در حالت گریل، این المنت روشن نشد با مجموعه تعمیر ماکروویو تماس حاصل فرمایید تا هرچه سریع تر نسبت به اعزام تعمیرکار ماکروویو سامسونگ به محل شما اقدام نمایند.

حل مشکل صدای ماکروویو سامسونگ
جهت حل مشکل صدای ماکروویو سامسونگ لازم است نسبت به چک نمودن شفت در اولین گام اقدام نمایید. شفت مایکروویو سامسونگ در حالتی که غذای سنگین بر روس سینی مایکروویو قرار گرفته باشد یا نمی چرخد، یا با صدای زیاد می چرخد که در هر دو حالت نیاز به تعویض آن است. موارد دیگری که مشکل صدای مزاحم در ماکروویو ایجاد می کند، تراز نبودن مایکروویو است.

حتما بخوانید :   آیا ماکروویو برای خانم باردار خطری دارد؟

حل مشکل کار نکردن دکمه های ماکروویو  سامسونگ
برای حل مشکل کار نکردن دکمه های ماکروویو سامسونگ لازم است در اولین قدم قفل کودک دستگاه را چک نمایید. در بسیاری از موارد مشاهده شده به دلیل فعال کردن قفل کودک دستگاه ماکروفر سامسونگ هیچ فرمانی را نمی پذیرد و تصور شما این است که دکمه ها کار نمی کند. مایکروویو را از برق جدا نمایید و ۲ دقیقه صبر کنید، به برق متصل نمایید و آن را چک کنید. در صورتی که مشکل رفع شده بود به این معنا است که مایکروویو سامسونگ شما خراب نبوده. اگر این مشکل با قطع برق رفع نشد حتما با مجموعه تعمیر ماکروویو تماس حاصل فرمایید تا نسبت به اعزام تعمیرکار مایکروویو سامسونگ به محل شما اقدام نمایند.

 

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , ,
دیدگاه ها

2 × 4 =