1669 پشتیبانی سریع
ماکروویو

آیا امواج ماکروویو کشنده است؟

638 بازدید
امواج ماکروویو

این روز ها در شبکه های اجتماعی همچون تلگرام و اینستاگرام متون مختلفی در خصوص هشدار استفاده از لوازمی همچون ماکروویو خوانده می شود. در بسیاری موارد شنیده اید امواج ماکروویو کشنده است! تششعات ماکروویو اعضا داخلی بدن را می پزد و منجر به مرگ می شود، تششعات مغز را مختل می کند و… متاسفانه عده کثیری بدون تحقیق در خصوص صحت این هشدار ها اقدام به بازنشر آن ها می نمایند. مجموعه تعمیر ماکرووفر قصد دارد در این بخش شما را نسبت به اصل ماجرا آگاه سازد پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

ماکروویو چیست

همه ما تا کنون از ماکروویو استفاده کرده ایم، لازم است بدانید ماکروویو چست؟ می دانیم ماکروویو ها جهت گرم نمودن خوراکی ها و مواد غذایی استفاده می شود. ماکروفرها با تولید امواج طول موج کوتاه و تعداد نوسان بالا موجب به حرکت در آوردن مولکول های داخلی خوراکی ها شده و در نهایت منجر به گرم شدن آن می شوند. امواج با طول موج کوتاه دارای قدرت بیشتری برای گرم نمودن مواد غذایی می باشند.

تصورات غلط در خصوص ماکروویو

متاسفانه عده کثیری تصورات غلطی در خصوص ماکروویو دارند که در این جا قصد داریم تعدادی از آن ها را توضیح داده و برای شما عزیزان روشن کنیم:
تصور غلط ازبین بردن مواد مغذی توسط ماکروویو
یکی از تصورات غلط از بین بردن مواد مغذی توسط مایکروویو است، طبق تحقیقات انجام شده و به گفته کارشناسان نتیجه آزمایشان انجام شده بر روی مواد غذایی و سبزیجاتی که به وسیله اجاق گاز پخته شده با مورد مشابه که توسط ماکروویو پخته شده، مشاهده شد که در شرایط برابر مواد مغذی سبزیجاتی که توسط ماکروویو طبخ شده بسیار بیشتر از مورد مشابه آب پز آن به وسیله اجاق گاز بود. چرا که در پخت ماکروویو سبزیجات مدت زمان کم تری حرارت دیده و به مرحله پخت می رسند.
تصور غلط برخورد امواج به بدن و ضرر آن
یکی دیگر از تصورات غلط برخورد امواج به بدن و ضرر آن است، حتما تا کنون دقت کرده اید درب ماکروویو دارای ساختاری خاص است، این ساختار با توجه به انتشار امواج داخلی ماکروویو ساخته شده و موجب عدم خروج امواج از ماکروویو به خارج آن می شود و همین امر مانع از برخورد امواج به اعضا بدن انسان و اعمال هرگونه تغییرات در آن می شود. توصیه می شود در طول روشن بودن مایکروویو از چسبیدن به درب و کاهش فاصله با آن خودداری نمایید.
تصور غلط تغییر در بافت مواد غذایی و مسموم نمودن آن
تصور غلط تغییر در بافت مواد غذایی و مسموم نمودن آن یکی از تصوراتی است که متاسفانه به دلیل عدم آگاهی بسیاری از مردن آن را پذیرفته اند در حالی که هیچ پایه و اساس علمی ندارد. لازم است بدانید ماکروویو امواج مضر تولید نمی کند. امواج رادیواکتیو منجر به مسموم نمودن و تغییرات ساختاری در خوراکی ها و بدن انسان می شوند و امواج ماکروویو به هیچ وجه دارای این خصوصیات نمی باشد.
امید واریم با انتشار این مقاله که توسط کارشناسان مجموعه تعمیر ماکروویو تهیه گردیده، در شبکه های اجتماعی نسبت به آگاه سازی اطرافیان خود گامی بردارید.

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

نام شما *
ایمیل شما *

 1669