1669 پشتیبانی سریع
ماکروویو

قابلیت کانوکشن در ماکروفر

555 بازدید
قابلیت کانوکشن در ماکروفر

اساس کار ماکروفرها چرخش هوای گرم داخل دستگاه است. زمانی که شما می خواهید غذایی را طبخ کرده و یا گرم کنید می توانید از گرمای داخل ماکروفر استفاده می کنید. هیتر داخل ماکروفر با تولید گرما منجر به گرم شدن فضای داخلی ماکروفر شده و زمانی که غذا را داخل دستگاه قرار می دهید گرما به تدریج به داخل بافت غذا نفوذ کرده و آن را گرم می کند. اما حتما این سوال برای شما پیش می آید که چگونه گرما به صورت یکنواخت به داخل غذا وارد می شود که هم ماده غذایی را  به صورت یکنواخت گرم شده و حتما از سوختن لایه رویی جلوگیری می کند. این کارایی به دلیل وجود قابلیت کانوکشن در ماکروفر امکان پذیر است.

عملکرد کانوکشن فن در ماکرفرو چگونه است

کانوکشن فن با چرخش هوا این امکان را فراهم می کند که گرما به صورت یکنواخت به مواد غذایی هدایت شود. این قابلیت چند فایده عمده دارد:

۱-   هدایت یکنواخت گرما منجر می شود که کل ماده غذایی همزمان گرم شده و در نتیجه سوختگی در برخی از قسمت های غذا ایجاد نشود.

۲-   امکان پخت و پز سریع غذا فراهم می شود.

۳-   با توجه به این که غذا سریع تر پخته می شود لذا در مصرف انرژی هم صرفه جویی خواهد شد.

۴-   و جالب است بدانید که با قابلیت کانوکشن در ماکروفر هم خواص غذا و هم طراوت و تازگی آن حفظ می گردد.

چرا وجود کانوکشن فن در ماکروفر الزامی است

فرض کنیم که داخل ماکروفر کانوکشن فن وجود نداشته باشد در این صورت چون گرما نمی تواند داخل ماکروفر بچرخد لذا باعث می شود که گرما به صورت متفاوت به قسمت های مختلف غذا برسد در نتیجه:

۱-   چون لایه رویی زودتر گرم شده و هنوز داخل آن گرم نمی شود در نتیجه امکان سوختن غذا وجود دارد.

۲-   کیفیت غذا پایین می آید چرا که غذا به صورت یکنواخت گرم نمی شود. همین مسئله باعث می شود که تازگی و خوشمزگی غذا از بین برود.

۳-   همچنین با توجه به این که زمان بیشتری برای طبخ و پخت غذا نیاز است در نتیجه به انرژی و زمان بیشتری برای پخت نیاز است.

۴-   نبود کانوکشن فن در ماکروفر باعث می شود که مدت زمان روشن بودن دستگاه بیشتر شده و به مراتب طول عمر دستگاه به دلیل استفاده بیش از حد از آن کاهش خواهد یافت.

نکته:

توجه داشته باشید که با توجه به این که کانوکشن فن در ماکروفر گرمای یکنواخت ایجاد می کند در نتیجه غذا سریع تر گرم و یا پخته می شود لذا باید حواستان باشد که غذا نسوزد.

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

  • سالن عروسی
    6 سال پیش

    با تشکر از مطلب مفیدتون

  • نام شما *
    ایمیل شما *

     1669