1669 پشتیبانی سریع
ماکروویو

عیب یابی ماکروویو – قسمت دوم

608 بازدید
عیب یابی ماکروویو - قسمت دوم

مهمترین رمزموفقت یک تعمیرکار ماکروویو این است که در زمانی خرابی ماکروویو، به درستی بتواند عیب یابی نموده و مشکل را به بهترین شکل ممکن بر طرف نماید. لذا قبل از هر چیز، نیاز به آموزش در این زمینه است تا در کنار مهارت کافی، بتوان به موفقیت در زمینه کاری رسید. در ادامه قسمت قبل، ما در چند مقاله دیگر، مبحث عیب یابی ماکروویو را ادامه خواهیم داد.

عیب سوم:

سینی ماکروویو بسیار کند می چرخد و یا حتی نمی چرخد.

۱-   ابتدا به تمیزی سینی توجه نمایید که چربی و یا جرم به دور قسمت گردان سینی جمع نشده باشد.

۲-   اگر مشکل از تمیز بودن سینی نبود، پس باید یک کاسه شیشه ای یا پیرکس را که سنگین باشد پر از  آب کنید و روی سینی قرار دهید اگر چرخید، حال کاسه را سبک کنید اگر سرعت چرخش بیشتر شد، پس قطعه ای که زیر سینی و در وسط قرار گرفته است خراب شده و حتما باید تعویض گردد.

۳-   اگر سینی ماکروویو تحت هیچ شرایطی نچرخید باید مشکل را به نمایندگی تعمیرات ماکروویو اطلاع دهید.

عیب چهارم:

با این که ماکروویو به برق وصل است، ولی روشن نمی شود

۱-   ابتدا به سراغ پریز برق بروید و مطمئن شوید که این قسمت مشکلی ندارد برای مثال وسیله برقی دیگری را به این پریز وصل نموده و شرایط برق را کنترل کنید.

۲-   دو شاخه برق ماکروویو باید مستقیما به پریز وصل باشد و سه راهی در میان نباشد.

۳-   دو شاخه برق ماکروویو را بررسی کنید که اتصالات آن درست باشد.

۴-   ممکن است که قفل کودک را فعال نموده اید و فراموش کرده باشید دستگاه را از این برنامه خارج نمایید لذا این قسمت را چک کنید.

۵-   در صورتی که با بررسی همه موارد فوق، باز هم مشکل رفع نشد، حتما به نمایندگی تعمیرات ماکروویو اطلاع دهید.

عیب پنجم:

از ماکروویو دود خارج می شود.

۱-   ابتدا محفظه داخلی را کنترل نمایید که روی سینی ماکروویو غذایی نریخته باشد. در این صورت در زمان روشن شدن دستگاه، این غذا سوخته و دود می کند. برای مثال شما مشاهده می کنید که زمانی که برنامه گریل نمودن فعال می شود، دود وجود دارد ولی در برنامه های دیگر نه. در این صورت بدانید که باید محفظه داخلی را تمیز نمایید.

۲-   اگر با هر برنامه ای که در ماکروویو فعال می شود، دود مشاهده می گردد و شما مطمئن هستید که محفظه داخلی ماکروویو تمیز است، اتصالات دستگاه عیب پیدا کرده است و حتما باید به نمایندگی تعمیرات ماکروویو اطلاع داده شود.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • جدیدی
  6 سال پیش

  سلام علیرغم تعویض موتور بشقاب گردان و لامپ ماکرویو چراغ و موتور بشقاب گردان کار نمیکند در صورت نیاز به تعمیر لطفا بر اورد هزینه فرماییید متشکرم

  • کمالی
   6 سال پیش

   لطفا با شماره های شرکت تماس بگیرید تا کارشناسان راهنمایی کنن

 • نام شما *
  ایمیل شما *

   1669